סקירה כללית של המערכת
חשבוניות תוכנה להפקת חשבוניות
חשבוניות חתומות אלקטרונית

הפקת חשבוניות ממוחשבות

ניווט מהיר

חתימה דיגיטלית (אלקטרונית) מאושרת

בשנת 2003 אימצה רשות המיסים המלצות ועדה אשר בחנה את נושא מיחשוב החשבוניות וחתימתם באופן אלקטרוני וכפועל יוצא בוצעו תיקונים בהוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות)

תיקונים אלה קבעו את הכללים לצורך הכרה במקוריותם של מסמכים אלקטרונים, אופן שמירתם וחתימתם האלקטרונית וכן הדרך למישלוח חשבוניות באופן כזה שמסמכים אלה יוכרו ע"י רשויות המס.

נקבע כי על חשבונית אלקטרונית להיות "מסמך ממוחשב" נוצר, נשלח, נקלט, נראה ונשמר באמצעים ממוחשבים חתום בחתימה אלקטרונית מאושרת או בחתימה אלקטרונית מאובטחת, של עורך התיעוד כולל את המילים "מסמך ממוחשב".

בתקנה זו גם הוגדרו אילו מסמכים מותר שיהיו מסמכים ממוחשבים, לדוגמא: תעודת משלוח חייב להיות מקור בנייר ולא ניתן להפכו למסמך ממוחשב. בנוסף, ההוראה מפרטת את הדרישות אשר יש לעמוד בהן לצורך משלוח חשבוניות בדוא"ל מצד שולח המסמך והן מצד מקבלו.

חשבוניות ממוחשבות - הוראות החוק ומשמעותם

חוק חתימה אלקטרונית תשס"א – 2001 מגדיר חתימה אלקטרונית כ "חתימה שהיא מידע אלקטרוני או סימן אלקטרוני, שהוצמד או שנקשר למסר אלקטרוני". חתימה אלקטרונית מאובטחת הינה חתימה:
(1) ייחודית לבעל אמצעי החתימה.
(2) המאפשרת זיהוי לכאורה של בעל אמצעי החתימה.
(3) שהופקה באמצעי חתימה הניתן לשליטתו הבלעדית של בעל אמצעי החתימה.
(4) המאפשרת לזהות שינוי שבוצע במסר האלקטרוני לאחר מועד החתימה. לסיכום, החתימה האלקטרונית הינה סימן אלקטרוני המצורף לקובץ המאפשר לזהות שני דברים עיקריים: האחד זיהוי החותם והשני האפשרות לזהות האם הקובץ שונה מאז שנחתם.

בשנת 2003 אימצה רשות המיסים המלצות ועדה אשר בחנה את הנושא וכפועל יוצא בוצעו תיקונים בהוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות). תיקונים אלה קבעו את הכללים לצורך הכרה במקוריותם של מסמכים אלקטרונים, אופן שמירתם וחתימתם האלקטרונית וכן הדרך למישלוח חשבוניות באופן כזה שמסמכים אלה יוכרו ע"י רשויות המס. נקבע כי על חשבונית אלקטרונית להיות "מסמך ממוחשב", המתקימים בו שלושת הדברים הבאים:
1. נוצר, נשלח, נקלט, נראה ונשמר באמצעים ממוחשבים.
2. חתום בחתימה אלקטרונית מאושרת או בחתימה אלקטרונית מאובטחת, של עורך התיעוד.
3. כולל את המילים "מסמך ממוחשב".
בתקנה זו גם הוגדרו אילו מסמכים מותר שיהיו מסמכים ממוחשבים, לדוגמא: תעודת משלוח חייב להיות מקור בנייר ולא ניתן להפכו למסמך ממוחשב.
ניתן לקרוא על חשבוניות אונליין (דיגיטלית).
תנו לנו לחזור אליכם
מלאו את הפרטים הבאים ונציגנו יחזור אליכם בהקדםחתימה דיגיטלית כחוק
תוכנה מאושרת מס הכנסה
מוצפן ומאובטח בתקן ssl
ניתן לבטל החזר כספי מובטח